
22 квітня 2010 прес-конференція "Кожній дитині-сироті потрібна родина" У конференції взяли участь представники державних та недержавних організацій, яких об’єднує бажання допомогти дітям-сиротам. Серед них: Микола Кулеба - начальник служби у справах дітей КМДА; Роман Корнійко - президент благодійного фонду "Отчий дім"; Руслан Малюта - виконавчий директор всеукраїнського альянсу "Україна без сиріт"; Павло Гладченко - директор проекту "Одна Надія"; сім'я Дудніків - батьки-усиновителі чотирьох дітей; Галина Лобода - має під опікою чотирьох дітей. На захід запрошені: міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін та заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова.
На прес-конференції розглядалися найбільш актуальні питання:
Сім'я чи державний заклад для дітей-сиріт?
Яке середовище може максимально задовольнити потреби дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування?
Приклад власного досвіду виховання в інтернаті. Проблеми, які виникають у дітей в інтернаті та у випускників інтернатних закладів.
Чи дійсно діти-сироти мають обтяжену спадковість? Міфи та реальність про усиновлених дітей.
Чому міжнародний бізнес вважає за доцільне допомагати Україні вирішувати проблему сирітства?
Упродовж обговорення, учасники визначили певні шляхи вирішення поставлених проблем і окреслили перші кроки до реальних змін на краще.
Заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова наголосила, що сьогодні держава, уряд, депутати і громадські організації мають зосередити зусилля на підтримці родин з дітьми", оскільки в Україні налічується 13,5 млн. сімей, і з них лише 6,7 млн. - родини, які мають дітей. Більшість з них мають до 2 дітей і лише 286 тис. сімей - від 3 дітей і більше. На жаль, спостерігається тенденція до зменшення кількості багатодітних сімей. Це говорить про те, що інститут сім'ї переживає певну кризу. І в цей же час в Україні 30 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують усиновлення.
Підсумовуючи сказане, заступник міністра зазначила, що в державній програмі соціально-економічного розвитку буде передбачено програму підтримки дітей, сімей та молоді.
У свою чергу виконавчий директор всеукраїнського альянсу "Україна без сиріт" Руслан Малюта повідомив, що на цих вихідних у Києві вперше відбудеться конференція для батьків, які всиновили дітей-сиріт. У цьому заході візьмуть участь 85 подружніх пар із 16 регіонів України, які загалом усиновили понад 300 дітей.
Також Руслан Малюта наголосив, що на заході "на власні очі можна буде побачити всі ті сім'ї, про які ми говорили, отримати важливі матеріали і ще раз переконатися, що Україна без сиріт - це не просто гасло, це наша реальна перспектива, якщо ми об'єднаємо зусилля і працюватимемо в цьому напрямку". Він запросив представників ЗМІ взяти участь у конференції.
На думку начальника Служби у справах дітей Київської міськдержадміністрації Миколи Кулеби, сім'ї, які приїхали на конференцію, що влаштовується для батьків-усиновителів, зможуть отримати за ці дні максимальну інформацію, оскільки в ній братимуть участь фахівці з інших країн, які спеціалізуються на підготовці таких сімей.
Відповідаючи на питання «Що відчуває дитина, яка сьогодні опиняється в державному виховному закладі, яка відокремлена від нормального життя в суспільстві, від сімейного життя і знаходиться в інтернаті», Микола Кулеба зазначив, що за даними міжнародних досліджень, дитина, яка виховувалася впродовж шести місяців у державному закладі, має досить серйозні вади психічного, емоційного і навіть фізичного характеру, і часто сім'ї, які беруть на виховання таких дітей, зустрічаються з досить серйозними проблемами. Посадовець розповів про столичний досвід Міського центру дитини, що працює більш як два роки і був спеціально створений для того, аби навчати саме сім'ї і усиновлювачів долати проблеми різного характеру.
Результатом прес-конференції "Кожній дитині-сироті потрібна родина" можна назвати загальні висновки, яких дійшли учасники, та окреслені шляхи реального подолання обговорюваних проблем уже найближчим часом.